preload

Äriplaan on ainult algus!

Äriplaan on Sinu ettevõtte loomisel esimene samm! Ja hea äriplaan on Sinu firma edu esimene alustala. Kuid kohe järgmisena, veel enne, kui teed esimese müügi, pead sisse seadma raamatupidamise.

Kuid kas oled arvestanud ka sellega, et

  • alustava ettevõtte juht peab väga lühikese aja jooksul lisaks oma ettevõtte põhitegevuse käivitamisega organiseerima ka kogu firma töökorralduse
  • seadma sisse raamatupidamise
  • valima õiged töötajad
  • tegelema lepingute sõlmimisega
  • hoidma käigus oma tootmise või teeninduse
  • jne

Tihti ei anna firma juht endale aru, kui suur töö on ainuüksi erinevate seadustega ette nähtud dokumentatsiooni koostamine. Nende hulgas on nii raamatupidamise, tööseadusandluse, töötervishoiu kui ka töökeskkonnaga seotud dokumendid. Hoolimata sellest, et paljud sellised eeskirjad võivad tunduda asjatu bürokraatiana, on ettevõtte juhile seadusega pandud kohustus neid täita. Juba ettevõtte esimestel elupäevadel peab firmajuht tegelema muuhulgas selliste teemadega nagu kontoplaan, haigekassa, töötuskindlustus jpm. Lisaks peab ettevõtte omanik olema kursis ka erinevate maksudega, nende tasumise tähtaegade ja määradega. Seega on hea äriplaan Sinu ettevõtte stardi puhul küll väga oluline, kuid firma edukas algus sõltub ka paljudest muudest faktoritest. Seega jäta raamatupidamise ja maksundusega seotud probleemid meie kanda – see võimaldab Sul keskenduda oma ettevõtte põhitegevusele ja väärtuse loomisele.

Usaldusväärne raamatupidamisfirma aitab Sul ületada suure osa esimestest komistuskividest! Ja kui vaja, aitame ka äriplaani koostamisel!

Jäid mõtlema? Siin on Sulle  10 põhjust valida raamatupidamisteenus Vesiirist!